ČASOSBĚRNÝ DOKUMENTÁRNÍ FILM 


Základním úkolem vznikajícího dokumentu je zaznamenání vývoje malého umělce - jeho cesty, odvahy a trpělivosti, všeho, co musí odevzdat a přijmout, lásky a procesu poznání. Prostřednictvím příběhů jednotlivců chceme upozornit na nezastupitelnou úlohu umění a na jeho podstatný vliv na člověka, na jeho duchovní rozvoj. Motiv opravy starého, vzácného nástroje – varhan – je jakousi základní linií, která se vine celým dokumentem.

Film zároveň představí plzeňské umělecké školy a plzeňské osobnosti nejen z oblasti umění, ale z různého dění
v Plzni a okolí v období přípravy na rok 2015, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury.

První materiál, z nějž vznikl krátký dokument o varhanách, byl natočen v létě 2011 v kostele sv. Barbory v Manětíně za pomoci studentů ÚUD.  

Tam byly také pořízeny záznamy z výtvarného soustředění dětí ZUŠ v Jagellonské ulici v Plzni, které proběhlo na jaře 2012.

Rozhovor s biskupem Plzeňské diecéze Mons. Františkem Radkovským jsme uskutečnili v květnu 2012 a také jsme zaznamenali dění kolem výtvarných, literárních i hudebních částí slavnosti Letnic umělců v Plzni.

V létě 2012 dokončili svou práci pro projekt Probuzení Barbořiných varhan tři mladí autoři - dnes již absolventi oboru skladba Konzervatoře Plzeň. Plodem této jejich společné snahy je neobarokní suita se shodným názvem. Také práci skladatelů, nastudování celé skladby studenty Konzervatoře i samotné benefiční koncerty jsme zaznamenali kamerou.
   
Ze sebraného materiálu vznikl také další Film o projektu Probuzení Barbořiných varhan.


 

 

                                          

V roce 2012 jsme získali finanční podporu od Plzeňského kraje a Magistrátu města Plzně.